دومین جلسه شورای گسترش

9 دی 1393, 12:42 ب ظ

برگزاری دومین جلسه شورای گسترش

دومین جلسه شورای گسترش مرکز آموزش علمی کاربردی، با موضوع هم اندیشی جهت آموزش متقاضیان بدو ورود به ناوگان تاکسیرانی با حضور جمعی از معاونین و مدیران سازمان، برگزار گردید.

در این جلسه اشتری،  معاون فرهنگي آموزشي و رئيس مركز آموزش علمی کاربردی سازمان تاكسيراني شهر تهران  با تاکید بر لزوم تدوین و نگارش آئین نامه اجرایی آموزش متقاضیان ورود به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران افزود: به منظور ارتقای کیفی سطح خدمات رسانی تاکسیرانان به شهروندان گرامی، موضوع آموزش متقاضیان ورود به ناوگان تاکسیرانی و قبل از شروع فعالیت و خدمات رسانی در سطح شهر،  با هدف ارتقاء سطح آگاهی ایشان در دستور کار مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تغییر در رفتار و عملکرد تاکسیرانان در سطح شهر، نیازمند تغییر در فرهنگ و نگرش آنها نسبت  به این حرفه شغلی می باشد، افزود: هرگونه تغییر در این خصوص مستلزم سازماندهی و آموزش ایشان  با اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت می باشد.

اشتری افزود: آشنایی باضوابط و مقررات تاکسیرانی،  قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، روانشناسی رانندگی، روانشناسی ترافیک، اخلاق حرفه‌ای، شهرشناسی، کنترل خشم و استرس،  امداد و نجات و ... از مهمترین مفاد آموزشی متقاضیان ورود به ناوگان تاکسیرانی می باشد که پس از تدوین و تصویب این آیین نامه هرگونه ورود به ناوگان و صدور پروانه فعالیت تاکسی برای متقاضیان، مشروط به گذراندن مراحل آموزش و کسب نمره قبولی در آزمون های علمی و عملی مربوطه خواهد بود.