برگزاری کلاس های آموزشی دیابت ویژه سرپرست های خطوط منطقه 2 تاکسیرانی

27 خرداد 1395, 12:00 ق ظ

اشتری رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از برگزاری کلاس های آموزشی دیابت ویژه سرپرست های خطوط منطقه 2 تاکسیرانی تهران خبر داد .
وی با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای برنامه های  5 ساله دوم شهرداری تهران وهمچنین اجرای رویکردهای 18 گانه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری مبنی بر تاکید بر حوزه ی سلامت شهروندی و با نظارت اداره کل سلامت شهرداری تهران وهمچنین  با توجه به اینکه تاکسیرانان تهرانی به جهت جابجایی مسافران در روز حداقل 150 کیلومتر در شهر پیمایش دارند و با عنایت به اینکه عمدتا رانندگان تاکسی با مشکلات گوارش و تغذیه ای مواجه هستند و خطر ابتلاء این دسته از شهروندان به بیماری دیابت قابل توجه است و همچنین این بیماری منشاء شکل گیری بسیاری از بیماری ها می باشد، توجه به این امر بسیار حائز اهمیت است .
وی همچنین افزود :هدف از برگزاری این کلاس ها شناسایی بیماران دیابتی ، جلوگیری از عوارض دیررس شایع دیابت شامل بیماری های قلبی- عروقی ، چشمی و آسیب های کلیوی ناشی از قند خون می باشد .
وی گفت : این کلاس ها با هماهنگی مسئولین خطوط تاکسیرانی و مدیران مناطق تاکسیرانی در سالن همایش مرکز آموزش علمی کاربردی تاکسیرانی سازمان تاکسیرانی شهرتهران برگزار می گردد.
 گفتنی است این دوره ها  با همکاری معاونت فرهنگی آموزشی سازمان تاکسیرانی و اداره کل سلامت شهرداری تهران و مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت شفا مهر صدرا برگزار می گردد.