تقدیر از عوامل طرح سرویس مدرسه در سال 94-1393

27 ارديبهشت 1394, 12:00 ق ظ

 مراسم تقدیر از عوامل برگزاری طرح " سرویس مدرسه شهر تهران" با حضور سرهنگ جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک

پلیس راهور ناجا، ایمانی دبیرکل انجمن اولیاء و مربیان سازمان آموزش و پرورش شهر تهران، ...

معاونین و مدیران سازمان تاکسیرانی در مرکز آموزش علمی کاربردی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان  مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در این نشست اشتری معاون فرهنگی آموزشی و رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران ضمن تاکید بر اهميت سرويس هاي مدارس در فرايند تعليم و تربيت به منظور تامين سلامت و آرامش دانش آموزان عزیز شهر تهران از برگزاری 325  کلاس آموزشی در سال تحصیلی 94-1393 ویژه رانندگان و تاکسیرانان سرویس مدارس شهر تهران خبر داد و افرود: تاکنون تعداد 9827 راننده سرویس مدرسه تحت آموزش های جديدترين قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي، پروژه خط سفید (رعایت حق تقدم، رانندگی در بین خطوط، رعایت حق تقدم و ... ) و مسائل ترافيکي و هم چنین کلاس های آموزش آئین نامه رفتاری، اصول و مبانی روانشناسی، بهداشت و سلامت روحی توسط کارشناسان آموزش راهور ناجا و اساتید مجرب روانشناسی در مركز آمورش علمی و كاربردی سازمان تاكسیرانی قرار گرفته اند.

ایشان در ادامه افزودند: آموزش رانندگان سرویس مدرسه را در سال تحصیلی  95-1394به طور جدی  مورد توجه قرارخواهیم داد.

در ادامه سرهنگ جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا ضمن تشکر و قدردانی از زحمات سازمان تاکسیرانی در جهت مهیا نمودن بستر و فضای آموزشی برای اجرای دوره های آموزشی ویژه رانندگان و تاکسیرانان سرویس مدارس در سال تحصیلی 94-1393 گفت: راننده ای می تواند موفق باشد که علاوه بر احترام به قانون و رعایت حقوق دیگران بتواند سرمشق دانش آموزانی باشد که ساعت های بسیاری را با راننده سرویس خود همراه هستند. وی افزود: سلامت رفتاري رانندگان سرويس مدارس مانند برخورد محترمانه، مرتب و تميز بودن آنان با اهميت است چرا كه دانش آموزان از افراد اطراف خود الگوبرداري مي‌كنند و اثرات مثبت يا منفي از برخورد ایشان در ذهن آنها باقي مي ماند.

در ادامه ایمانی، دبیرکل انجمن اولیاء و مربیان سازمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: خوشبختانه در سال تحصیلی 94-1393 از بین 16هزار سرویس مدارس که در امرسرویس دهی به دانش‌آموز عزیز شهر تهران خدمات ارائه می‌کردند، هیچ کدام از دانش‌آموزان دچار حادثه فوتی یا جرحی  نشدند که نشان از ضریب بالای ایمنی آنها دارد.

ایشان افزودند: این موفقیت جز با همکاری مدیریتی و نظارتی سازمان تاکسیرانی که بر مبنای انگیزش و علاقه درونی سازمان تاکسیرانی بود، میسر نخواهد شد.

ایشان ضمن قدردانی از سازمان تاکسیرانی به خاطر همکاری مطلوب با اداره آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کردند: روند ارائه خدمات سرویس های مدارس به دانش آموزان، مطلوب و با رضایت والدین دانش آموزان همراه است.

در ادامه قاضی، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از طراحی نرم‌افزار جامع سرویس مدارس در سازمان تاکسیرانی خبر داد و گفت: مرکز کنترل نظارت سازمان تاکسیرانی مکانیزم‌های خوبی را به صورت هوشمند فراهم کرده که یکی از آنها صدور کارت هوشمند برای راننده‌‌های سرویس مدارس است.

وی افزود: تمامی اطلاعات رانندگان سرویس مدارس ازجمله شماره برگه معاینه فنی، شماره بیمه‌نامه، شماره برچسب و گواهی عدم ‌سوء‌پیشینه در این نرم‌افزار ثبت و از این طریق دسترسی به اطلاعات رانندگان سرویس مدارس در هر زمانی امکان‌پذیر است.

در این نشست نیز موسوی، مدیر آموزش های آزاد مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان تاکسیرانی شهر تهران گزارش مبسوطی از عملکرد و نحوه آموزش رانندگان و تاکسیرانان سرویس مدرسه در سال تحصیلی 94-1393 در مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان تاکسیرانی شهر تهران ارائه داد.

در پایان این مراسم نیز با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از عوامل مدیریتی، اجرایی و فنی طرح سرویس مدرسه شهر تهران، تقدیر به عمل آمد.

گزارش تصویری

   

 روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران