05 مهر 1394

پیام رئیس دانشگاه علمی کاربردی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

بسم الله الرحمن الرحیم

انما یخشی الله من عباده العلماء...(فاطر/28)

مقام خشیت الهی مخصوص بندگان دانشمند خداست .

هم اکنون که رایحه مهر فرا می رسد و سال تحصیلی جدید آغاز می گردد بار دیگر قدوم مدرسان و دانشجویان نظام آموزش مهارتی را در تنها دانشگاه نسل سوم کشور گرامی داشته وبه دانشجویان جدیدالورود خیرمقدم عرض می نمایم .

دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که از دل صنعت کشاورزی هنر وخدمات اجتماعی بیرون آمده است وبراساس نیاز روز بازار کار اقدام به تربیت نیروی ماهر و توانمند می نماید . این دانشگاه در راستای کسب مهارت دانشجویان و دانش بنیان کردن اقتصاد گام برمیدارد و هدف آن تجاری سازی علم در جامعه وتبدیل دانش به ثروت می باشد تا هر فرد ضمن ایفای نقش در تولید ناخالص ملی در گسترش اشتغال کشور نیز سهم مفید وموثر داشته باشد .

اولویت دادن به علم وفناوری پاسخ علمی به نیازهای روز بازار کار حضور موثر در عرصه های بین المللی تکمیل چرخه دانش و مهارت تحول نظام آموزش عالی مهارتی و تبدیل گفتمان علمی به گفتمان علمی مهارتی از جهت گیری ها و سیاست های کلی ما در این دانشگاه است .

امروز در سایه رهنمود های مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و تاکید دولت تدبیر وامید بر کارافرینی خوشبختانه مهارت آموزی در کشور از جایگاه ممتازی برخوردار است . برای ما جای بسی افتخار دارد که با حضور دانشجویان مهارت جو ومدرسان مهارت آموز بتوانیم در تحقق این اهداف گامهای موثری برداریم . تا انشاالله در آینده ای نه چندان دور شاهد تحقق شعار هر ایران یک مهارت باشیم که خواست واقعی دولت و ملت است .

در خاتمه ضمن قدردانی از خدمات و تلاش های مدرسان پژوهشگران نخبگان و دانشجویان نظام آموزش عالی مهارتی کشور لازم می دانم در هفته دفاع مقدس یاد وخاطره ایثارگری ها و رشادت های رزمندگان اسلام را در دوران دفاع مقدس گرامی داشته و از خداوند بزرگ مسالت مینمایم تا امسال را برای مجموعه دانشگاه کارآفرین سالی همراه با موفقیت های چشمگیر در عرصه های علم فناوری و مهارت آموزی قراردهد . ان شاء الله

محمد اخباری