افتتاحیه مرکز آموزش

24 آبان 1393, 12:00 ق ظ

مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در روزدوشنبه بیست و چهارم شهریورماه با حضوربرخی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران، شهرداران مناطق، معاونین و مدیران سازمان تاکسیرانی شهرتهران، برخی مدیران شهری، رئیس و مدیران موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران احمددنیامالی در مراسم افتتاح مرکز آموزش علمی کاربردی تاکسیرانی که عصر دوشنبه -24 شهریور-  گفت: به اعتقاد بنده شغل‌هایی که با مردم و حوزه‌های اجتماعی مرتبط است هرچه بیشتر از مسائل آموزشی برخوردار باشد تأثیرات فراوان‌تری در اجتماع خواهد داشت ضمن اینکه این آموزش‌ها می‌تواند با مسائل ایمنی نیز مرتبط باشد.

وی افزود: شغل تاکسیرانی بسیار پرزحمت است و به عقیده بنده جزو مشاغل سخت و زیان آور به شمار می‌آید که بنده فکر می کنم بدون نیاز به مصوبه مجلس این مسئله را حل کرد. بخش تأسف بار جایی است که به دلیل فشارهای اقتصادی برخی رانندگان تاکسی را می‌بینیم که بیش از 70 سال سن دارند و درحالی که باید به استراحت بپردازند به این فعالیت مشغول هستند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: علاوه براینکه باید به صورت دائم به تاکسیران‌ها آموزش دهیم باید محدودیت‌های سنی نیز برای افراد فعال در این شغل قائل شویم ضمن اینکه سلامت تاکسیران‌ها از جمله در حوزه بینایی و سرعت عکس العمل بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این مرکز پیش از اینکه به هر نتیجه‌ای دست یافته باشیم به شخصیت تاکسیران توجه شده است، گفت: به اعتقاد بنده اقدامات سلبی در خصوص فعالیت‌ها یا تخلفات تاکسیران‌ها موفقیتی در برندارد و اقدامات ایجابی نتیجه بهتری خواهد داشت. ضمن اینکه باید در کنار توجه به این موضوعات انگیزه‌ای ایجاد کنیم تا تاکسیران‌ها مجاب به گذراندن این دوره‌ها شوند.

دنیامالی تصریح کرد: هرچه سطح دانش را ارتقا دهیم پاسخهای خوبی از جامعه دریافت خواهیم کرد. امیدوارم تاکسیرانی شهر تهران با اقدامی که برای راه اندازی این مرکز عملی کرد الگویی برای سایر کلان‌شهرها شود و بتوانیم هرچه زودتر نتایج آن را به یک نحوی اندازه گیری کنیم.

پورموسوی رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران نیز در ادامه این مراسم، اظهار داشت: موسسه آموزش علمی کاربردی شهرداری تهران 5 هزار و 375 دانشجو، 176 کارمند و 411 مدرس دارد. همچنین بیش از نیمی از کارکنان موسسه از کارکنان شهرداری تهران هستند.

وی با بیان اینکه انتظار داریم این مرکز بتواند نقش اجتماعی و فرهنگی خوب در شهر تهران ایفا کند، افزود: اولویت ما این است که بتوانیم از افراد شاغل در شهرداری برای تدریس استفاده کنیم چرا که سه برابر نیاز ما، برخی افراد شهرداری صلاحیت تدریس در موسسات علمی کاربردی را دارند.

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی با بیان اینکه از حرکات یک راننده تاکسی می توان به بردار فرهنگی یک کشور دست یافت، تصریح کرد: همانطور که در یک دوره‌ای بعد سخت افزاری شهروندان مورد توجه قرار گرفت امروز زمانی است که باید به بعد نرم افزاری موضوع توجه کنیم، اگر پل و تونل بسازیم اما رفتار ترافیکی و رفتار مردم متناسب با این تکنولوژی‌ها نباشد قطعا همه آنها را علیه خودمان و موجودیت شهر تهدید کرده‌ایم.

وی افزود: فرایندهای ایجاد مراکز آموزشی، گسترش آموزش‌های علمی و کاربردی و فرآیندهای مربوط به تهیه برنامه‌های راهبردی مراکز در دستور کار قرار گرفته است و با کمک وزارت علوم نیز اساسنامه موسسه مصوب و ابلاغ شد. هم اکنون 9 مرکز فعال در سطح شهر وجود دارد که قصد داریم آنها را به 15 مرکز افزایش دهیم.