بازدید مدیران تاکسیرانی از کلانشهرها

8 دی 1393, 11:50 ق ظ

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور از روند کنونی نوسازی تاکسی ها در شهرستان ها ابراز نارضایتی و بر ضرورت ورود شرکت های جدید  خودروساز به غیر از 6 شرکت موجود تاکید کرد.  

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران کوروش عابدینی ، سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در نخستین جلسه مشترک روسای سازمان های تاکسیرانی های کلان شهرها که به میزبانی مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان تاکسیرانی تهران برگزار شد، پیشنهاد داد این جلسات به طور ماهیانه در شهرهای مختلف برگزار و مسائل منطقه ای از نزدیک بررسی شود.

عابدینی از تشکیل 5 کمیته تخصصی در اتحادیه برای بررسی مسائل ناوگان خبر داد و گفت: اتحادیه باید به گونه ای عمل کند که خود، خودروساز باشد؛ در همین راستا با 6 شرکت خودرو ساز ایرانی و خارجی به غیر از 6 شرکت کنونی مذاکراتی برای تامین خودروی ناوگان صورت گرفته ، ورود خودروهای هیبریدی نیز در نتیجه همین است.

وی با اعلام نارضایتی از روند نوسازی تاکسی ها در کشور گفت: در حال حاضر بیش از 30 هزار تاکسیران در سراسر کشور برای نوسازی ثبت نام کرده اند که پیش بینی میشود تنها نیمی از آنها بتوانند تا انتهای پروسه را طی کنند

 وی همچنین از برنامه های آتی برای اصلاح ساختار تشکیلاتی اتحادیه، بهبود شرایط و افزایش میزان تاثیرگذاری آن خبر داد و افزود: اصلاح دستورالعمل بودجه، کد و تعرفه درآمد در بودجه، ...و درجه بندی سازمان ها بر اساس رتبه شهرداری ها از جمله این برنامه هاست.

عابدینی همچنین از برنامه ریزی برای تاسیس شرکت سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی  خبرداد و خاطرنشان کرد:  بحث رفاهی تاکسیرانان باید در اولویت قرار بگیرد چرا که تاکسیران تا زمانی که از حداقل های خدمات بهره مند نشود نسبت به ورود به  فازهای اموزشی برای ارتقای سطح ناوگان ناباورند.

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با اشاره به اثربخشی واگذاری امور به مردم تصریح کرد: بحث خصوصی سازی یکی از اولویت های سازمان های تاکسیرانی باید باشد و راهکارهای اجرایی برای محقق شدن این مهم بررسی شود و نوع خدمات ضابطه مند به شرکت های خصوصی مشخص و حیطه نظارتی سازمان ها نیز شفاف شود.